اسکنر لام

لام های شیشه ای میکروسکوپی، توسط اسکنرهای لام میکروسکوپی که به آنها اسلاید اسکنر یا Whole Slide Scanner نیز گفته می شود به لام های مجازی تبدیل می شوند. در واقع در این روش لام های میکروسکوپی شیشه ای به عنوان ورودی دریافت شده و تصویردیجیتال آن را به عنوان خروجی تحویل می نماید. این عمل با تصویربرداری دیجیتالی میکروسکوپی انجام میگردد.
برای اسکن لام میکروسکوپی، میتوان از دستگاههای اسکنر و یا نرم افزار های اسکنر لام استفاده نمود. البته امروزه نرم افزارهای اسکنر لام کاربرد بیشتری دارند. همچچنین نرم افزارهای اسکنر لام مقرون به صرفه تر نیست هستند.
تصویردیجیتالی نهایی لام میکروسکوپی که به آن لام مجازی یا Virtual Slide گفته می شود از به هم چسباندن تصاویر کوچک تر با روش های موزاییکی تشکیل می شود و یک تصویر با رزولوشن تا حدود 15 گیگاپیکسل را ایجاد می نماید.

اسکن لام پاتولوژیاسکنر لام پاتولوژی

کاربرد اسکن لام های میکروسکوپی

اسکنرهای لام قادر خواهند بود بسته به نوع و توانمندی خود، انواع نمونه لام های میکروسکوپی از قبیل لام های پاتولوژی، بیولوژی، هماتولوژی، سیتولوژی، پاراسیتولوژی، تاکسیکولوژی، میکرو آرایه های بافتی، گیاه شناسی و… به تصاویردیجیتال تبدیل نمایند. از این رو در انواع کاربردهای تحقیقاتی، آموزشی و تشخیصی از اهمیت بسزایی برخوردار خواهند بود.

امکان درج اطلاعات دیجیتالی بیمار همراه لام و ارسال آنها به تمام نقاط جهان برای اهداف گوناگون از جمله دریافت نظر دوم و بیشتر از سوی متخصصین بین المللی از کاربردهای بسیار قابل توجه در این حوزه است. به این شکل ضمن امکان امنیت محرمانگی اطلاعات بیمار، میتوان به پایش و بررسی بهتر بیماری ها پرداخت.

همچنین امروزه اهداف آموزشی تصاویر دیجیتالی نیز با ایجاد امکان بررسی نمونه های خاص و نادر با کیفیتی فوق العاده با قابلیت دسترسی راحت و سریع جهت تدریس نوین الکترونیکی در دانشگاههای دنیا به شدت قابل توجه است.

مزایای لام های مجازی

با تبدیل لام های شیشه ای میکروسکوپی به لام های دیجیتال امکانات زیر در اختیار ما قرارخواهد گرفت که در حالت سنتی لام های فیزیکی از آن محروم خواهیم بود. این ویژگی های عبارتند از:

اسکنر متالورژی

  • امکان حاشیه نویسی و نوت گذاری روی تصویر

  • انجام اندازه گیری روی تصویر

  • مقایسه چند لام با یکدیگر

  • استفاده از فیلترها و ابزارهای پردازش مختلف بر روی تصویر

  • امکان زوم با حفظ کیفیت و انجام بزرگنمایی های دلخواه متفاوت

روش های متفاوتی برای تصویربرداری میکروسکوپی و تبدیل لام های شیشه ای به لام های مجازی وجود دارد. سیستم های تصویربرداری میکروسکوپی یا همان اسکنرهای لام به روش های متفاوتی عمل می کنند و هریک دارای مزایا و کمبودهایی است که کاربران حوزه آزمایشگاهی بسته به نیاز و بودجه خود نسبت به تهیه آنها اقدام  می نمایند.

هم اکنون میکروسکوپ خود را به اسکنر لام تبدیل کنید.
جهت تهیه نرم افزار اسکن لام میکروسکوپی با ما تماس بگیرید.
021-28422668

در صورت نیاز به مشاوره رایگان، از طریق راههای ارتباطی پرنوآ با ما در تماس باشید.

همکاران ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

ما را در شبکه های اجتماعی پرنوآ دنبال کنید.

شبکه های اجتماعی پرنوآ:
۱۴۰۰-۱۱-۷ ۰۹:۵۲:۴۲ +۰۰:۰۰