نمایندگی انحصاری میکروویژنر در ایران

سیستم دستی تصویربرداری کامل نمونه میکروسکوپی(لام)

گسترش دنیای دیجیتال هر روز در حال گسترش بوده و پیشرفت تکنولوژی به خصوص در حوزه دیجیتال باعث شده است تا این حوزه به اکثر علوم دنیا رسوخ کند. علوم آزمایشگاهی، زیست شناسی، پاتولوژی و … نیز هر روز در حال دگرگونی بوده و دست در دست دنیای دیجیتال، به دنبال کسب نتایج شگرف و خیره کننده هستند. اما در این میان اولین گام برای پیوند دنیای علوم میکروسکوپی با دنیای دیجیتال تبدیل این نمونه های میکروسکوپی به نمونه های دیجیتالی میکروسکویی است.

با تبدیل یک لام شیشه به یک لام دیجیتال، دیگر تمام محدودیت های یک قطعه فیزیکی از سر راه برداشته شده و دریچه ای جدید جلوی راه ما ایجاد خواهد نمود.
از این رو روش های گوناگونی برای دریافت تصویر یکپارچه از نمونه های شیشه ای میکروکسکوپی(اسکن لام) در دنیا به وجود آمده است. از دستگاه های اسکن گرفته تا میکروسکوپ های موتورایز تا اسکن های دستی.

در این میان، اسکن های دستی به دلیل مزیت های جذاب خود، از روش های مناسب برای تصویربرداری کل لام محسوب شده که به طور فزاینده ای در دنیا در حال پیشرفت بوده و هر روز به مشتریان و خواهان آن اضافه می شود.

تصویربرداری دستی کل لام چیست؟

به زیان ساده، سیستم دستی تصویربرداری کل لام(اسکن کل لام) با استفاده از یک دوربین، یک برابرساز و یک نرم افزار به شما کمک می کند تا به هر میزان از سطح نمونه میکروسکوپی خود را که تمایل به عکس برداری از آن را دارید به نمونه یکپارچه دیجیتال تبدیل کرده و با مشاهده آن در رایانه، از مزیت های گسترده یک تصویر دیجیتال لذت ببرید.
لازم به ذکر است تصویربرداری دستی کل لام با عکس برداری تکی از مقاطع مختلف نمونه به کلی متفاوت است!
چرا که در عکس برداری تکی، ما مجبور خواهیم بودیم، تعدادی عکس با ابعاد یکسان که هریک تنها بخشی از نمونه را به ما نشان می دهد مشاهده کنیم در حالیکه در تصویربرداری دستی کل لام، پس از انتخاب زمان شروع اسکن، بدون نیاز به انجام عکس برداری متداول، تنها با حرکت استیج، نرم افزار تصویری حجیم(WSI) از کل منطقه مورد نظر شما تهیه مینماید. این تصویر واحد قابلیت زوم با حفظ کیفیت را دارا بوده و تمام منطقه مورد نظر شما را پوشش میدهد.

مزایای تصویربرداری دستی کل لام:

موارد زیادی را می توان به عنوان مزایا و محاسن روش تصویربرداری دستی کل لام(اسکن لام) اشاره کرد. البته این روش همانند سایر روش ها طبیعتا دارای محدودیت هایی نیز می باشد که کاربر با توجه به نیاز خود می بایست نسبت به انتخاب و خرید سیستم تصویربرداری متناسب با خود اقدام نماید.
به طور کلی برخی ویژگی های تصویربرداری دستی کل لام عبارتند از:

 • صرفه جویی در زمان:

  اسکن یک نمونه در زوم های پایین و یا بخشی از یک نمونه در زوم های بالا، با استفاده از این روش با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

 • صرفه جویی در هزینه:

  از آنجایی که این روش نیاز به زیرساخت خاصی ندارد، با هزینه ای در حدود یک چهارم سایر روشهای تصویربرداری، قابل تهیه و راه اندازی خواهد بود.

 • اسکن منطقه مورد نظر:
  زمانی که تنها مقطع مشخصی از نمونه مورد نیاز است، اسکن منطقه مورد نظر بجای اسکن کل لام، یک مزیت مهم تلقی می شود.

 • طول عمر بیشتر:
  از آنجایی که این روش نیاز به تهیه دستگاه های مکانیکی خاص ندارد، امکان نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه بسیار پایین خواهد بود.

 • تجهیز میکروسکوپ به دوربین با کیفیت:
  دوریبن مورد استفاده برای اسکن دستی، از بهترین دوربین های موجود در دنیا بوده که نه تنها امکان اسکن را با استفاده از نرم افزار مربوطه میسر می سازد، بلکه به خودی خود، دارای ارزش مادی و کاربردی بسیار مهمی است که در موارد دیگر مثل مشاهده آنلاین نمونه ها نیز مورد استفاده قرارخواهد گرفت.

از آنجایی که شرکت پرتو نور آسمان رسالت خود را فعالیت تخصصی در حوزه تصویربرداری میکروسکوپی ترسیم نموده است و همچنین از تخصص، تجربه و دانش مناسبی در این حوزه برخوردار است، با دریافت نمایندگی انحصاری میکروویژنر آلمان، خود را متعهد به ارائه خدمات مشاوره، فروش، نصب و راه اندازی و همچنین خدمات پس از فروش کامل و یا تکی محصولات این حوزه می دانیم.
لازم به ذکر است سامانه مشاهده و اشتراک تصاویر میکروسکوپی، فضای ابری، آسان و مناسب جهت بارگزاری و اشتراک لام های مجازی در اختیار کاربران گرامی قرار می دهد.

تجهیزات مورد نیاز

دوربین های میکروسکوپ باسلر با  مدل از قبل تعیین شده  بهترین کیفیت را در اسکن می توانند فراهم نمایند.

دوربین میکروسکوپ

برابرساز یا همان آداپتور، با ایجاد بزرگنمایی معکوس، تصویری مشابه آنچه در چشمی میکروسکوپ قابل نمایش است به ما نشان می دهد.

برابرساز میکروسکوپ

نرم افزار میکروویژنر تنها با دوربین هایی که لایسنس برای آن تنظیم شده است، کار میکنند.

نرم افزار

021-28422668

فرهنگ سازمانی ما:

ارتقاء سطح علم و تکنولوژی میهن اسلامی عزیزمان در حوزه های مختلف مورد نیاز کشور

مردم ایران بهترین سرمایه های کشورعزیزمان هستند. پس با استفاده از سرمایه جوانان این کشور، بهترین خدمات و به روز ترین تکنولوژی ها را برای آنها فراهم خواهیم کرد.

ارائه خدمات مشاوره، فروش، نصب و راه اندازی و خدمات پس از فروش با کیفیت  به تمام مشتریان عزیز

عشق و علاقه به کشورمان، دانش و تخصص در ذهن ما، هوش و ذکاوت و خلاقت و نوآوری جوانان این مرز و بوم و کمبود های موجود در این حوزه، انگیزه ما شد برای شروع یک حرکت بزرگ و مهم

ثبت سفارش یا مشاوره خرید

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره قبل از خرید، می توانید در ساعات اداری با تلفن دفتر تماس گرفته و یا فرم روبرو را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش یا مشاوره
۱۳۹۹-۷-۲۹ ۱۱:۰۲:۵۱ +۰۰:۰۰